Dostane mě 5 mg jedlého výrobku do stavu omámení?

Dostane mě 5 mg jedlého výrobku do stavu omámení?

Základy účinků konopných jedlých výrobků

Jak se říká, letíme na příběh. Ale kde je začátek? Před několika lety, během mé návštěvy Ameriky, jsem narazil na něco, co mi zpočátku přišlo jako obyčejný cukroví. Ale nebyli to jen cookies tak, jak je známe tady v Česku. Byly to konopné jedlé výrobky.

V Americe, zemi, kde se marihuana stává stále více legalizovanou, existují různé formy konzumace této rostliny. Jednou z nich jsou právě konopné jedlé výrobky, neboli edibles. Jejich účinky mohou být velmi silné a pro někoho nezvyklé, což bylo přesně to, co jsem zažil. Byla to zkušenost, která mě vedla k tomu, abych se o ní začal podrobněji zajímat.

Jak fungují edibles - jak smrtelné cukroví ovlivňuje naše tělo

Chápeme, že konopí má psychoaktivní účinky, které se projevují po jeho konzumaci, ale jak je to možné? Tato droga, která je ve velké části světa ilegální, se v tělech konzumentů chová naprosto neobvykle. Cítíte se jinak, vnímáte jinak. A všechno to začíná jakousi chemickou reakcí ve vašem těle.

Jestliže konzumujete marihuanu kouřením, působí na vás rychle. Ale u jedlých výrobků je to jiné. Tělo konopí zpracovává mnohem pomaleji, a proto mohou být její účinky silnější, i když trvají déle. Může trvat až několik hodin, než se projeví její účinky.

5 mg edibles - dobrý start nebo přímá cesta k "bad trip"

To je první otázka, kterou si položím. Je 5 mg jedlých výrobků dost na to, aby mě dostaly do stavu zvaného "high"? Odpověď na tuto otázku není jednoznačná. Vše záleží na tom, jak je vaše tělo ovlivněno konopím. Někteří lidé mohou být velmi citliví na jeho účinky, zatímco u jiných může být potřebný větší dávkování.

Ale pokud jste nováčkem a jste zvědaví, jaké to je, doporučoval bych začít právě s 5 mg dávkou. Toto množství THC by mělo být dostačující pro zážitek bez toho, aby se vám udělalo nevolno. Nezapomínejte, že účinky se mohou dostavit až po několika hodinách, takže se nespěchejte a nepochybujte o tom, že to "nefunguje". Všechno to může být tak trochu jako hra na schovávanou.

Popis cesty k "high" stavu při použití edibles

Jestliže je to váš první pokus s edibles, na cestě za "high" stavem můžete prožít nádherné i trochu zastrašující momenty. Po konzumaci výrobku může přijít pocit netrpělivosti a očekávání. Můžete cítit, jak jste plni očekávání a zvědavosti.

A pak, když jste už skoro zapomněli, že jste něco konzumovali, začíná to. Může to být jen malý pocit euforie, nebo naopak něco mnohem silnějšího. Může to být jak cesta na horských dráhách, tak mírný vzestup.

Můj vlastní příběh - zkouška 5 mg edibles

A nyní, po celé té dlouhé cestě poznání, jsme u mého vlastního příběhu. Když jsem v Americe vyzkoušel svůj první jedlý výrobek, obsahoval zhruba 10 mg THC. Byla to silná zkušenost, ale byl jsem na ni připraven.

Moje první zkušenost s 5 mg dávkou byla jiná. Bylo to mírnější, ale přesto jsem cítil, jak se mění moje vnímání a jak se mi vrací ten známý pocit euforie a lehkosti. Byla to příjemná zkušenost, která mi připomněla, proč se mi konopné jedlé výrobky tolik líbí. Už těším se na další zkoušky.