Jak vyrobit mast s CBG?

Jak vyrobit mast s CBG?

Proč je CBG mast vlastně tak důležitá?

CBG, nebo jinak Cannabigerol, je jeden z nejoblíbenějších ne-psychoaktivních kanabinoidů konopí. Považuje se za takzvanou "mateřskou buňku" ostatních kanabinoidů, protože je důležitou součástí jejich vývoje. CBG je ale také vysoce ceněn pro jeho potenciální léčebné vlastnosti. Je tedy skvělým partnerem pro naši kůži. Kombinace těchto vlastností dělá z CBG masti ideální volbu pro ty, kteří hledají alternativu k běžným léčivým přípravkům.

Nezbytné přísady pro domácí výrobu CBG masti

Výroba CBG masti by vám neměla zabrat více než několik hodin. Vše, co potřebujete, jsou následující přísady: konopný olej s vysokým obsahem CBG, včelí vosk, kokosový olej, esenciální oleje podle vašeho výběru a myslím, že tím to je. Ale nezapomeňte! Kvalita rozhoduje. Proto doporučuji použít organický CBG olej, virgin kokosový olej a čisté esenciální oleje. Tyto produkty jsou snadné na nalezení a cenově dostupné. Moje oblíbené esenciální oleje jsou levandule pro relaxaci, eukalyptus pro jeho osvěžující účinky a pepřová máta pro její uklidňující vlastnosti.

Josef se někdy směje, když s výrobou masti začínám, říká, že to vypadá jako vědecký experiment, ale i on nedokáže popřít, jak účinková a přínosná je doma vytvořená CBG mast.

Recept na přípravu CBG masti krok za krokem

Takže jak se vlastně CBG mast připravuje? Prvním krokem je zahřátí konopného oleje s CBG, kokosového oleje a vosku v hrnci. Důkladné smíchání všech těchto složek je klíčem k úspěšnému procesu. Don't worry, pokud se vám vosk nerozpustí hned. Strávit časem, pomalu se zahřívá a mísí s oleji. Důležité je vědět, kdy je správný čas přidat esenciální oleje. To je přesně ve chvíli, kdy se vosk zcela rozpustil.

Když je vše smícháno dohromady, mast by měla vypadat jako tekutý med. Ale nelekejte se, když má směs na začátku jasnou barvu. Jak se směs zchladí, získá krémovější konzistenci a stane se jasnější. Posledním krokem je nalít mast do skleněné nádoby a nechat ji vychladnout. Tím, máme hotovou CBG mast. Ta se pak může bez problémů skladovat na chladném a tmavém místě.

Výhody využití CBG masti

Nyní, když už víme, jak si vyrobit vlastní CBG mast, můžeme prozkoumat některé z jejích léčivých vlastností. Díky svým protizánětlivým účinkům může být výbornou pomocí při léčení různých kožních onemocnění jako jsou ekzémy či akné. Dále pak jakékoliv podráždění kůže nebo dokonce povrchové infekce. Ale CBG mast není jen pro tyto zjevné potíže. Může vám také pomoci s bolestmi svalů a kloubů, a dokonce může zmírnit příznaky artritidy.

Je zajímavé pozorovat, jak se náš názor na konopí a jeho využití mění. Dnes, když konečně objevujeme jeho skrytý potenciál, je možná správný čas začít využívat jeho výhod. A přesto, že se často setkávám se skeptickým pohledem od některých mých přátel, šťastně vidím, že tento trend se pomalu mění a lidé jsou ochotni vyzkoušet něco nového v péči o své tělo.

Pár dobrých rad na závěr

Pokud se rozhodnete vyrobit si domácí CBG mast, doporučuji věnovat dostatek času její přípravě. Nezapomeňte, že jakýkoliv spěch může ovlivnit její kvalitu. Se zkušenostmi se vám však stane tato příprava velmi snadnou a příjemnou činností.

Vidíte, že výroba vlastní CBG masti není jen o tom, mít možnost se postarat o svou kůži doma. Je to i o tom, vědět, co skutečně aplikujete na své tělo a jak je to prospěšné. A na závěr, je to skvělý způsob, jak přidat do vašeho života trochu víc wellness a mindfulness.

Nemějte strach experimentovat s různými esenciálními oleji, abyste našli tu správnou kombinaci, která bude vyhovovat právě vám. Buďte kreativní a tvořivý, v tom je to zábava.