Je CBG dobré pro bolest nebo spánek?

Je CBG dobré pro bolest nebo spánek?

Co je to CBG?

Dovolte mi začít s trochou vzdělávací sestry. CBG, což je zkratka pro cannabigerol, je jeden z mnoha kanabinoidů nalezených v konopí. Každý z nich má své vlastní jedinečné látky a působí na tělo odlišným způsobem. S CBG je to zvláště zajímavé, protože je to vlastně předchůdce ostatních kanabinoidů, včetně THC a CBD.

U některých studií ukázaly, že CBG má protizánětlivé, antibakteriální a neuroprotektivní vlastnosti. Což je docela důležité, pokud o tom přemýšlíte. Z toho důvodu je tento konkrétní kanabinoid stále více zkoumán kvůli potenciálu léčby různých onemocnění.

Cílení bolesti CBG

Teď, když už víte, co vlastně CBG je, pojďme se podívat na to, jak může pomáhat s bolestí. No, jestli už mám nepočítaněkrát zažil tu otázku: "Může CBG skutečně zmírnit bolest?" A odpověď není tak jednoduchá.

Existují výzkumy ukazující, že CBG může mít analgetické (tj. proti bolesti) účinky. Ale musíme být opatrní při interpretaci těchto výsledků, protože velká část výzkumu, který se týká CBG, je v rané fázi a je třeba provést další studie.

Léčení sleep přes CBG

Nyní se dostáváme k další části naší diskuze: Jak je to s CBG a spánkem? Na základě mého výzkumu bych řekl, že existují určité důkazy, že CBG může mít určité užitečné účinky na spánek.

Vědci zjistili, že CBG může působit jako sedativum v určitých dávkách. To může být užitečné pro lidi, kteří mají těžkosti se spaním, protože může pomoci uvolnit tělo a umožnit jim usnout.

Není všechno zlato, které se třpytí

Je důležité poznamenat, že i když CBG má mnoho potenciálních benefitů, tak jako každý lék nebo doplněk, může mít i vedlejší účinky. Někteří lidé hlásí, že pocítí lehké závratě nebo sucho v ústech, když poprvé začnou užívat CBG.

Jak jsem již zmínil dříve, spousta výzkumu na CBG je v raném stádiu, takže je třeba provést dlouhodobé studie o jeho bezpečnosti a efektivitě.

Osobní zkušenost s CBG

V zájmu plné transparentnosti, jsem chtěl podělit se o svou vlastní zkušenost s CBG. Já, víte, ten, který je občas trochu cynický, a kdo stále hledá vědecký důkaz pro vše. Měl jsem tu možnost vyzkoušet několik různých značek CBG a musím říci, že jsem byl docela překvapený jejich účinky.

Obecně řečeno, cítil jsem se klidnější, relaxovanější a moje chronické bolesti zad byly méně intenzivní. CBG mě také pomohlo lépe usnout, což bylo docela příjemné.

Závěrem

Takže můžeme říci se jistotou, že CBG je dobré pro bolest a nebo spánek? Bohužel ne, nemůžeme. Ale jistě je hodné zkoumat. Některé evidence naznačují, že může pomoci, ale je třeba provést další výzkum.

Pokud uvažujete o vyzkoušení CBG, doporučuji vám nejprve promluvit s odborníkem na zdraví. Je také dobré si uvědomovat, že všichni jsou jedineční a to, co funguje pro jednoho člověka, nemusí nutně fungovat pro druhého.