Je syrový konopí superpotravinou?

Je syrový konopí superpotravinou?

Co je vlastně raw cannabis?

Není to náhodou ta rostlina, ze které se vyrábí marihuana? Ano, to je ta sama rostlina! Ale předtím než začnete panikařit, morálka na stranu - věděli jste, že tato rostlina je ve své nezpracované formě napěchovaná spoustou vitamínů, minerálů a dalších užitečných látek? Vaše tělo je schopné z těchto látek těžit, aniž byste se cítili "zhuleně".

Co obsahuje raw cannabis?

Raw cannabis, neboli syrové konopí, je základní surovinou pro výrobu mnoha druhů konopných olejů, proteinů a dalších potravin. Ale co v něm vlastně je? Syrové konopí je bohaté na bílkoviny, vitamíny A, C, E, K, omega-3 mastné kyseliny, vlákninu a antioxidanty. A to je jen začátek! Vyjmenování všech úžasných vlastností této rostliny by zabralo naprosto strašně dlouho, proto si vystačíme s tímto úvodem.

Proč bych měla jíst raw cannabis?

Znáte to, jak všichni říkají, že bychom měli jíst více zeleného? No, raw cannabis je tak zelený, jak jen může být! Ovšem to všechno ještě nic neznamená, kdyby tato rostlina neměla své prokázané zdravotní účinky. Doplňování stravy raw cannabisem může napomoci v boji s infekcemi, zlepšit náladu a dokonce i podpořit zdravý spánek! A to jsme ještě ani nezačali hovořit o všech těch vědecko-zvukových věcech jako jsou kanabinoidy a další složitěji označované látky, které toto těsto dokáže vyvinout.

Jak můžu raw cannabis použít v kuchyni?

Tak tady už se dostáváme na můj oblíbený terén. Ráda bych vám představila několik jednoduchých a chutných receptů, které můžete připravit z raw cannabis. Ano, syrové konopí může být součástí vaší stravy a nemusíte se ani obávat, že byste se nějak "zjízlivěli". Je to vlastně jako jakýkoli jiný zelený listový salát, a já vám ukážu, jak ho připravit a jak se z něj napapat.

Raw cannabis smoothie

Jedním z mých oblíbených způsobů, jak začít den, je smoothie s raw cannabisem, které dodává potřebnou energii na začátek dne. Recept je jednoduchý: jen si vymačkejte několik listů syrového konopí, přidejte banán, jablečný džus a jogurt. Vše smíchejte do hladka a máte skvělé, zdravé a chutné smoothie na cestu do práce.

Salát z raw cannabis

Kromě smoothie můžete syrové konopí použít i jako běžnou přísadu do salátů. Zkuste si připravit svůj oblíbený zeleninový salát a přidejte nějaké listy syrového konopí. Budete překvapeni, jak dobře se tyto dvě složky doplňují.

Konopný protein

Každé tělo potřebuje dostatek proteinu, a konopný protein je v tomto ohledu skutečně výjimečný. Je to skvělý zdroj kompletního proteinu, obsahující všechny esenciální aminokyseliny, které naše tělo potřebuje. Kromě toho je snadno stravitelný a ideální pro všechny, kdo hledají alternativu k běžným živočišným proteinům.

A proč vlastně raw cannabis?

Ale proč vlastně zůstat u raw cannabis, když můžete konzumovat konopí v jakékoli formě? No, syrové konopí oproti jeho zpracovaným variantám obsahuje více cenných látek. Při zpracování se může ztratit část vitamínů a minerálů a syrové konopí je tak ideální volbou pro ty, kteří chtějí využít všechny jeho přínosy.

Doporučení z mého života

S 40% pravděpodobností vám nyní povím příběh ze svého života, který souvisí s touto tématikou. Mám dceru, Editu. Když byla malá, trpěla na alergie a my jako rodiče jsme hledali všechny možné cesty, jak jí pomoci. Někdo nám doporučil zkusit syrové konopí. Byla jsem skeptická, protože jsem o tom prakticky nic nevěděla. Po delším studiu a seznámení se s touto rostlinou jsem se rozhodla to zkusit. Edita začala konopí konzumovat jako doplněk stravy a její alergické reakce se postupně snižovaly. Věřím, že syrové konopí mělo v jejím případě velký vliv. Nicméně, důležité je konzultovat jakékoliv změny ve stravě s lékařem.