Kolik udělá 100 mg jedlého?

Kolik udělá 100 mg jedlého?

Úvod k edibilním produktům

Seznáte to, když vám přinese někdo nevinně vypadající cukroví a vy už víte, že toto nebude obyčejný zážitek? Dalibor, můj manžel, to jednou udělal a nezapomenu na tu chvíli. Prodírala jsem se světem zcela novým způsobem. Ale než se ponoříme do mých příběhů, pojďme se společně podívat, co všechno se za tímto cukrovím skrývá. A nejen cukrovím, ale jde o celou škálu edibilních produktů, které se na trhu objevují.

Co jsou edibles a jak fungují?

Vraťme se do školních lavic, zvlášť pokud jste někdy propásli hodinu biologie. Edibles nebo edibilní produkty jsou jakékoli potraviny (často cukroví, nápoje, nebo dokonce i jídlo, jako třeba pizza) s přidávkou marihuany. Látka THC, která je v marihuaně, je přítomna i v těchto edibilních produktech. THC je jedna z hlavních složek marihuany, která vám dodá takzvaný 'high' pocit. Při konzumaci edibilních produktů je to ale trochu jiné, než když kouříte. THC se ve vašem těle transformuje na jinou látku, 11-hydroxy-THC, která je mnohem silnější a déle účinkuje. To znamená, že i když pojíte méně THC, může dojít k silnějšímu efektu.

Kolik je 100 mg edibles?

Rychlé vyhledání na internetu vás dostane k mnoha článkům, které tvrdí, že 10 mg THC je 'standardní' dávka pro edibilní produkty. Pokud vy, moji milí čtenáři, provádíte matematiku, pak už teď víte, že 100 mg by bylo desetkrát standardní dávka. Ale co to vlastně znamená? Jádrově podstatné je pochopit, že dávky edibles se výrazně liší od kouření. Představte si to takto - pokud jedete autem 10 km, je to úplně jiné než běhat 10 km, že? A to je přesně to, co se děje s THC v edibilních produktech. Když jej zkonzumujete, prochází jinou cestou v těle, než když ho kouříte.

Co se stane, když užijete 100 mg edibles?

Nu, to je těžké otázky a vlastně nám předchází další otázka, kterou si musíme položit. Jak jste se cítili po té 'standardní' dávce 10 mg? Byli jste uvolněni a spokojeni, nebo jste se cítili nepříjemně? Pokud již máte zkušenosti s edibles a 10 mg vám přišlo akorát, pak je velmi pravděpodobné, že u 100 mg edibles pocítíte nepříjemné účinky. Může se jednat o zvýšenou úzkost, paranoiu, halucinace nebo jiné nežádoucí účinky. I když předávkování marihuanou není obvykle život ohrožující, může být velmi nepříjemné.

Rady a tipy pro užívání edibles

Pokud jste nováček v oblasti edibles nebo jste zvědaví na zkoušku vyšší dávky, mám pro vás několik rad. Za prvé, startujte nízko a jít pomalu. Začněte s menší dávkou (5-10 mg) a počkejte alespoň hodinu nebo dvě, než přidáte další. Pamatujte, že THC z edibles je silnější a déle účinkuje než to, co byste kouřili. Další dobrý tip je být v bezpečí, když užíváte edibles. To znamená být v pohodlném prostředí, s lidmi, kterým důvěřujete a samozřejmě, nikdy neřídit pod vlivem!

Moje zkušenost s edibles

Tak, a teď k tomu slíbenému příběhu. Jednou jsem se rozhodla vyzkoušet edibles na party s kamarádama. Buďte bez obav, bylo to v době, kdy to bylo legální, a vše proběhlo podle představ. Až na jednu maličkost. Místo toho, abych se držela doporučených 10mg, já, ve svém nekonečném optimizmu, jsem se rozhodla 10mg zdvojnásobit. No a co se stane, když vezmete dvojnásobek toho, na co jste zvyklí? Odpověď je, že to není legrace. Trvalo to hodiny, než jsem se cítila zase v pořádku, a naučila jsem se, že s edibles je třeba zacházet s respektem.

Závěr: Jak mnoho 100 mg edibles udělá?

V základu si musíme uvědomit, že každý je jedinečný a každý z nás náš tělo reaguje na THC v edibles jinak. Je důležité si uvědomit, že pokud jste začátečník nebo máte málo zkušeností, 100 mg může být pro vás mnohem více, než byste chtěli. Jakkoliv může tento článek poskytnout obecné směrnice, vždy je důležité poslouchat své tělo a postupovat podle svých vlastních zkušeností. A ať už jste začátečník nebo zkušený uživatel edibles, pamatujte, že je vždy lepší jít pomalu a být v bezpečí. A nakonec, nezapomeňte se bavit!