Způsobuje CBN přírůstek na váze?

Způsobuje CBN přírůstek na váze?

Úvod do světa kanabinoidů

Možná neznáte tuto složku marijuana, která je známá jako CBN, tedy Kannabinol. Já sám jsem se s ní po dlouhou dobu úplně nepáral. Až když vyskočil na můj pokus o úpravu životního stylu po dni plném čokoládových sušenek. Nejsem přesně ten typ, co by se bál trochu experimentovat, a tak jsem se rozhodl do toho jít. Co jsem ale daleko nečekal, bylo, že se v mém životě objeví otázka, která mě začala trápit více, než kolik cukru má ta moje oblíbená čokoládová sušenka: Způsobuje CBN přibírání na váze?

Kanabinoidy a jejich vliv na tělo

Abyste pochopili, jak může CBN ovlivnit váhu, musíte nejdříve pochopit, co to vlastně kanabinoidy jsou. Jsou to chemické sloučeniny, které se přirozeně vyskytují v konopí. A i když je THC nejznámější z nich, existuje řada dalších kanabinoidů, které mohou mít také vliv na naše tělo. Jedním z nich je právě CBN. Už jsem zmínil, že jsem nebyl příliš znalý v tomto oboru, ale když jsem začal zkoumat, byl jsem překvapen. Nejenže CBN může ovlivnit náš spánek, ale také náš apetit. Což vede k otázce - způsobuje CBN přibírání na váze?

Pojďme se podívat na to více přes světlo vědy

Věda, ach ta nádherná věda! Jak rád se do ní ponořím, i když mi to občas vrtá hlavu více, než jakékoliv složité sudoku. Vědecký výzkum naznačuje, že CBN může skutečně zvyšovat chuť k jídlu. Studie provedená na krysách ukázala, že CBN může zvýšit množství jídla, které krysy jedí. Ale co to znamená pro nás, lidi? Znamená to, že by CBN mohlo způsobit nárůst naší váhy?

CBN a váha: Jaký je skutečný vztah?

Musím se přiznat, že tato otázka mě opravdu zaujala. Možná to je, že jsem nějak stárnoucí, anebo jen můj vlastní strach z přibrání na váze. Ale opravdu mě zajímalo, jestli existuje skutečná souvislost mezi CBN a přibíráním na váze. A odpověď je... no, není to tak jednoduché. I když neexistují žádné konkrétní studie, které by ukázaly, že CBN by zvyšovalo tělesnou hmotnost u lidí, je pravda, že CBN skutečně může zvyšovat chuť k jídlu. Takže je možné, že by CBN mohlo způsobit přibírání na váze u lidí, kterým se špatně kontroluje jejich jídelník a mají tendenci k přejídání.

Osobní zkušenost a konečný verdikt

Nakonec jsem se rozhodl, že takový experiment na vlastním těle neodmítnu. Během pár týdnů jsem si všímal své váhy a svých stravovacích návyků. V žádném okamžiku se mi nezdálo, že bych přibíral na váze víc, než je normální, ale chuť k jídlu možná byla trochu vyšší. A na základě toho bych řekl, že CBN by mohlo potenciálně způsobit přibírání na váze, pokud nemáte pod kontrolou svůj jídelníček. Ale pokud jste jako já a máte rádi kontrolu nad vším, co jíte, nemusíte se vůbec bát.

Další tipy pro ty, kdo se chtějí vyhnout přibírání na váze

Pokud se bojíte, že by vám CBN mohlo způsobit přibírání na váze, mám pro vás pár tipů. Nejdříve bych doporučil pít hodně vody. Voda vám pomůže cítit se plnými, a tím sníží riziko přejídání. Také bych vám doporučil vyhnout se sladkým a tučným jídlům. Když se budete cítit hladoví, bude pro vás mnohem těžší odolat těmto lákavým pokrmům. A konečně, myslete na to, že cvičení je také velmi důležité. Pravidelné cvičení vám pomůže udržet váhu pod kontrolou a předcházet jakémukoliv možnému přibírání na váze, které by CBN mohlo způsobit.